کرمانشاه آنلاین
کرمانشاه آنلاین

ابراهیم خوشنوا

ابراهیم خوشنوا

ابراهیم خوشنواخواننده خوب و خوش صدا شادروان ابراهیم خوشنوا فرزند اسدالله در سال 1314 در کرمانشاه در منطقه فیض آباد متولد شد.

ابراهیم خوشنوا

 

ابراهیم خوشنوا و پدر ایشان از متولیان بقعه ی متبرکه سید فاطمه بوده اند.

مرحوم ابراهیم خوشنوا در نوجوانی موذن مسجد فیض آباد بوده.او از صوت بسیار زیبا و لطیفی برخوردار بود.سال ها هنر الهی خود را در اختیار هنردوستان قرار داد و از همکاران صمیمی رادیو کرمانشاه محسوب می شد و در راه فراگیری موسیقی از تعلیمات بزرگان موسیقی کرمانشاه بهره ی کافی برد.

سهیلا خوشنوا

وی کنسرت ها و برنامه های زیادی را در کرمانشاه به همراهی هنرمندانی از جمله: مرحوم استاد مجتبی میرزاده,استاد مظهر خالقی,مرحوم آهوان و استاد پرندیان اجرا وضبط نمود و بعضی از این آثار بر روی صفحات گرامافون ضبط گردیدکه متاسفانه در دسترس علاقه مندان نیست.

مرحوم خوشنوا زحمات بسیاری در راه موسیقی متحمل شد و مدتها صادقانه در سازمان آب کرمانشاه انجام وظیفه نمود و هم اکنون هم در جمع هنرمندان پیشکسوت این سامانه همیشه نام و یادش را به نیکی گرامی میدارند.

وی متاسفانه در مرداد ماه سال1367 در سن 52 سالگی دار فانی را وداع گفت.روانش شاد یادش گرامی.

از خاطر دل ها نرود نام تو از یاد/ای آنکه به نیکی همه جا ورد زبان.

آنان که دستی را که نان شان میداد………. گاز گرفتند، محکوم اند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند !

ابراهیم خوشنوا

با همت انجمن ادبی فرهنگ و با مشارکت مدیریت فرهنگسرای گل نرگس در عصر روز دوشنبه 14 مرداد ماه ویژه برنامه ای 4ساعته به مناسبت سی و یکمین سالگرد درگذشت هنرمند ترانه سرا و خواننده کرمانشاهی استاد #ابراهیم_خوشنوا درمیان جمعی از اصحاب ادب و فرهنگ و هنر و با سخنرانی دکتر عبدالرضا رادفر و شعر خوانی شعرا و ادبای حاضر در مجلس ودر مرکز همایش های فرهنگسرای گل نرگس برگزار شد.

ابراهیم خوشنوا

 

ابراهیم خوشنوا

 

ابراهیم خوشنوا

خاطرات استاد ابوالقاسم پرندیان

ابراهیم خوشنوا

من آن سال ها بسیار جوان و جویای نام بودم و دوست داشتم با عضویت در ارکستر معروف رادیو کردی کرمانشاه خودی نشان بدهم. بنابراین تقاضایی برای عضویت در ارکستر رادیو نوشتم و به آقای ناصحی سرپرست بخش موسیقی رادیو تحویل دادم.

این آقا کارمند بلندپایه رادیو کرمانشاه و به نوعی همه کاره بود. مدتی بعد از من دعوت به عمل آمد. اولین برنامه ای که من اجرا کردم در رادیو ایران و با آقای ابراهیم خوشنوا بود.

در آن سال یک دختر خانم کرمانشاهی برای حضور در یک برنامه بیست سئوالی به رادیو تهران دعوت شده بود که در بخشی از این برنامه ما به عنوان سوغات هنری کرمانشاه به اجرای برنامه می پرداختیم.

من و آقای خوشنوا یک هفته تمام در هتل اکسسیور تهران مستقر بودیم و برای تمرین به رادیو ایران می رفتیم. نوازندگانی هم از دیگر شهر ها آمده بودند که ما با همکاری آن ها یک ارکستر چهار نفره تشکیل دادیم.

کاری که ما آماده کرده بودیم یک آهنگ کردی بسیار زیبا با نام “ئاخ به له نجه” با صدای ابراهیم خوشنوا بود که بسیار مورد استقبال قرار گرفت و بعدها بارها و بارها از رادیو پخش شد. من در ابتدای این آهنگ یک قطعه شوشتری در دستگاه همایون به صورت تکنوازی نواختم که باعث معروفیتم شد و ارکستر پس از این اجرا مرا به عضویت خود پذیرفت. آن سال ها بسیار مهم بود که یک نوازنده صدای سازش از رادیو پخش شود

اشتراک گذاری
برچسب‌ها:

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دانلود اپلیکیشن اندروید کرمانشاه آنلاین دانلود