کرمانشاه آنلاین

ندا شهسواری

ورزشی

۳۰ مهر ۱۳۹۹ 469 بازدید
کرمانشاه آنلاین
ندا شهسواری

ندا شهسواری

ندا شهسواری

ندا شهسواری بیوگرافی ,اولین زن ایرانی تینس باز المپیک

ندا شهسواری در المپیک ۲۰۱۶
اطلاعات فردی
نام کاملندا شهسواری
ملیتایرانی
سبک بازیشیک هند
بالاترین رتبه۲۷۸
تولد۳۰ شهریور ۱۳۶۵
قد۱۶۷ سانتی‌متر
وزن۶۲ کیلوگرم

ندا شهسواری (متولد ۳۰ شهریور ۱۳۶۵ در کرمانشاه) بازیکن تنیس روی میز اهل ایران است که دو دوره سابقه حضور در المپیک را دارد.[۱] وی بازیکن باشگاه پتروشیمی بند امام است.

تنیس روی میز توسط فدراسیون جهانی تنیس روی میز که در سال ۱۹۲۶ تأسیس شد اداره می‌شود.[۳]

از سال ۱۹۸۸ تنیس روی میز به ورزش‌های المپیک اضافه شد.[۴] به خوردن توپ به تور، هنگام زدن سرویس نت می‌گویند، و فواید تنیس روی میز این است که در موقع بازی کردن تنیس روی میز تمام اجزای بدن در حال حرکت هستند: دست، پا، انگشتان دست، سر، چشم و اندام در حال حرکت هستند این بازی باعث می‌شود که تحرک شما بسیار زیاد شود و دو نیمکرهٔ مغز به‌طور هم‌زمان با هم کار کنند

زندگی‌نامه

وی متولد شهر کرمانشاه و دانشجوی رشته تربیت بدنی است که از سال ۱۳۸۰ عضو تیم ملی تنیس روی میز بانوان ایران است.[۳]

حضور در المپیک

وی با قهرمانی در مسابقات آسیای میانه در ازبکستان، سهمیه بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ را کسب کرد. او با حضورش در المپیک لندن، اولین زن ایرانی است که در رشته تنیس روی میز در المپیک حضور پیدا کرده‌است.[۴] اما در این بازی‌ها با شکست در بازی اول برابر حریفی از نیجریه حذف گردید.

شهسواری با قهرمانی دوباره در مسابقات آسیای میانه در تاریخ ۲۶ فروردین ۹۵ سهمیه بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۶ را به دست آورد.[۵]در این مسابقات نیز بازی اول خود را به حریفی از بلاروس واگذار کرد و از دور مسابقات کنار رفت.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دانلود اپلیکیشن اندروید کرمانشاه آنلاین دانلود