کرمانشاه آنلاین

وریا غفوری

فوتبال ایرانی

۱۴ خرداد ۱۴۰۰ 140 بازدید
کرمانشاه آنلاین

وریا غفوری

 

وریا غفوری

وریا غفوری (زاده ۲۹ شهریور ۱۳۶۶ در سنندج بازیکن فوتبال اهل ایران است. او کاپیتان اول باشگاه استقلال تهران در لیگ برتر خلیج فارس است.

ــــ  ارتباط با پشتیبانی سایت : 09370606211 ـــــ

عملکرد باشگاهی:

وریا غفوری سابقه بازی برای پاس تهران، پاس همدان، شهرداری تبریز، نفت تهران ،سپاهان اصفهان و استقلال را دارد.

سپاهان

در ژوئیه ۲۰۱۴، وریا غفوری قرارداد دو ساله با باشگاه فوتبال سپاهان اصفهان امضا کرد.

استقلال

وریا غفوری در آغاز فصل نقل و انتقالات تابستانی ۹۶–۱۳۹۵ با عقد قراردادی دو ساله به تیم استقلال تهران پیوست.[۲]

فصل ۹۶–۱۳۹۵

وریا غفوری در این فصل عملکرد خوبی نداشت با مصدومیت‌های زیادی روبه رو شد و در اکثر بازی‌ها نیمکت نشین بود و حتی شایعه شد که او در لیست مازاد قرار گرفته و در فصل آینده در استقلال بازی نخواهد کرد.

فصل ۹۷–۱۳۹۶

در فصل ۹۷–۱۳۹۶ و با حضور وینفرید شفر در استقلال توانست بیش‌از پیش توانایی‌هایی خود را نشان دهد و رفته رفته به یک مهره تأثیرگذار تبدیل شود وی نخستین گلش را برای استقلال را در بازی با صنعت نفت آبادان به ثمر رساند اما شوت او به محسن کریمی برخورد کرد و گل به نام او ثبت نشد اما در مسابقه بعدی مقابل استقلال خوزستان توانست بار دیگر برای استقلال گلزنی کند. پس از گلزنی او در شهرآورد هشتاد ششم پایتخت مقابل پرسپولیس باعث شد او بازیکن محبوب هواداران باشگاه استقلال شود.

فصل ۲۰۱۸–۲۰۱۹

نخستین گل وریا غفوری در این فصل در هفته دوم مقابل ذوب آهن به ثمر رسید او توانست در این بازی دبل کند که در نهایت استقلال ۲–۲ مساوی کرد او اولین گل استقلال را در لیگ هجدهم زد. غفوری در فصل ۱۳۹۷–۱۳۹۸ در مسابقه استقلال و سپاهان در هفته دهم برای اولین بار بازوبند کاپیتانی استقلال را به دست بست وی در این فصل پس سید مهدی رحمتی، پژمان منتظری و خسرو حیدری و با جدایی امید ابراهیمی کاپیتان چهارم باشگاه فوتبال استقلال تهران شد.

وریا غفوری درلیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸ ابتدا در بازی با الریان موفق به گلزنی برای استقلال شد و بازی بعدی هم مقابل الهلال عربستان باز هم گلزنی کرد.[۳] او یکی از نفرات تأثیرگذار تیم استقلال درفصل ۲۰۱۸ بود وریا در این فصل بازی‌های خوبی را نمایش گذاشت و مورد توجه تیم‌های حاشیه خلیج فارس قرار گرفت.

فصل ۲۰۱۹–۲۰۲۰

وریا غفوری

بازوبند کاپیتانی استقلال بر بازوی وریا غفوری

او برای دو فصل دیگر قرارداد خود را با باشگاه استقلال تمدید کرد وی در این فصل سه کاپیتان استقلال از این تیم جدا شدند و او کاپیتان اول باشگاه استقلال شد و در بازی مقابل ماشین‌سازی در هفته اول لیگ نوزدهم نخستین بازی فصل خود را انجام داد. در دومین بازی استقلال در جام حذفی برابر فجر سپاسی شیراز در وقت‌های اضافه بازی وریا غفوری توانست از روی ضربه ایستگاهی گلزنی کند استقلال توانست دو گل دیگر نیز بزند و برنده بازی باشد.

تیم استقلال در هفته‌های چهاردهم تا شانزدهم لیگ برتر نوزدهم مقابل پیکان، شاهین شهرداری و ماشین‌سازی، آندره‌آ استراماچونی را به دلیل عدم پرداخت مطالبات بروی نیمکت نداشت برای همین وریا غفوری کاپیتان تیم استقلال موقتاً هدایت این تیم را بر عهده گرفت؛ که در بازی با پیکان به تساوی خانگی ۲–۲ رسید. مقابل شاهین به برتری ۴–۱ و مقابل ماشین‌سازی شکست خانگی ۲–۱ را پذیرفت.

وی با رای فوتبالی‌ها در نظرسنجی مردمی، به عنوان بهترین بازیکن سال ۱۳۹۸ شناخته شد.[نیازمند منبع]

فصل ۲۰۲۰–۲۰۲۱ویرایش

وی اولین گل فصل خود و استقلال را در فصل جدید در هفته اول مقابل مس رفسنجان زد.

وی در هفته دوم مقابل فولاد گلزنی کرد. در هفته نهم مقابل گل گهر یک گل زد و یک پاس گل نیز به مهدی قایدی داد در نهایت استقلال بازی رو ۲ بر ۱ پیروز شد.

باشگاهفصللیگجام حذفیآسیامجموع
لیگبازیگلبازیگلبازیگلبازیگل
پاس همدان۲۰۰۷-۲۰۰۸لیگ برتر۳۰۲۰۰_۳۰۲
پاس همدان۲۰۰۸-۲۰۰۹لیگ برتر۲۳۲۰۰_۲۳۲
پاس همدان۲۰۰۹-۲۰۱۰لیگ برتر۲۸۱۰۰_۲۸۱
مجموع پاس همدان۸۱۵۰۰_۸۱۵
شهرداری تبریز۲۰۱۰-۲۰۱۱لیگ‌ برتر۲۰۱۱۱_۲۱۲
شهرداری تبریز۲۰۱۱-۲۰۱۲لیگ برتر۳۰۲۱۰_۳۱۲
مجموع شهرداری تبریز۵۰۳۲۱_۵۲۴
نفت تهران۲۰۱۲-۲۰۱۳لیگ‌برتر۳۲۰۰۰_۳۲۰
نفت تهران۲۰۱۳-۲۰۱۴لیگ برتر۳۰۳۱۰_۳۱۳
مجموع نفت تهران۶۲۳۱۰_۶۳۳
سپاهان۲۰۱۴-۲۰۱۵لیگ‌ برتر۲۷۲۱۰_۲۸۲
سپاهان۲۰۱۵-۲۰۱۶لیگ برتر۱۸۰۲۲۳۰۲۳۲
مجموع سپاهان۴۵۲۳۲۳۰۵۱۴
استقلال۲۰۱۶-۲۰۱۷لیگ‌ برتر۱۷۰۰۰۶۰۲۳۰
استقلال۲۰۱۷-۲۰۱۸لیگ برتر۲۳۴۴۰۷۲۳۴۶
استقلال۲۰۱۸-۲۰۱۹لیگ برتر۲۳۴۱۰۵۰۲۹۴
استقلال۲۰۱۹-۲۰۲۰لیگ برتر۲۹۵۴۲۶۱۳۹۸
استقلال۲۰۲۰-۲۰۲۱لیگ برتر۱۸۴۱۰۶۰۲۵۴
مجموع استقلال۱۱۰۱۷۱۰۲۳۰۳۱۵۰۲۲
مجموع آمار۳۴۳۳۰۱۶۵۳۳۳۳۹۹۳۹
  • آمار پاس گل
فصلتیمپاس گل
۲۰۱۱-۲۰۱۲شهرداری‌ تبریز۱
۲۰۱۲-۲۰۱۳نفت‌تهران۱
۲۰۱۳-۲۰۱۴نفت تهران۳
۲۰۱۴-۲۰۱۵سپاهان۱
۲۰۱۵-۲۰۱۶سپاهان۱
۲۰۱۶-۲۰۱۷استقلال۲
۲۰۱۷-۲۰۱۸استقلال۶
۲۰۱۸-۲۰۱۹استقلال۶
۲۰۱۹-۲۰۲۰استقلال۱۰
۲۰۲۰-۲۰۲۱استقلال۱
مجموع۳۲

ملیویرایش

تیم ملی فوتبال ایران
سالبازی‌هاگل‌ها
۱۳۹۳۱۰
۱۳۹۴۱۱۰
۱۳۹۵۰۰
۱۳۹۶۵۰
۱۳۹۷۶۰
۱۳۹۸۴۰
مجموع۲۷۰

فوتبال ملی:

تیم ملی بزرگسالانویرایش

وریا غفوری

غفوری پیش از تمرین تیم ملی

او در سال ۱۳۹۳ از سوی کارلوس کی‌روش به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شد غفوری یکی از بازیکنان مورد علاقه کارلوس کی‌روش بوده که در بیشتر اردوهای کشورمان حضور داشته و در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ در تمامی بازی‌ها به صورت فیکس به میدان رفت. وی یکی از بازیکنان خوب و تأثیر گذار تیم ملی مان در آن دوره از مسابقات بود که بازی‌های درخشانی نیز از خود ارائه داد.

کارلوس کی‌روش، سرمربّی تیم ملی یک هفته پس از اعلام ۳۵ نفر تیم ملی، فهرستی ۲۴ نفره را منتشر کرد؛ که بدین ترتیب مشخص شد ۱۱ نفر از اردوی تیم ملی برای مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ خط خوردند. در میان خط‌خوردگان نام وریا غفوری، جلال حسینی و کاوه رضایی هم دیده می‌شود[۴] که در فضای مجازی به خط خوردن آن‌ها از فهرست، به خصوص خط خوردن وریا غفوری اعتراض شد.

درحالی که تصور می‌شد غفوری بازیکن ثابت تیم ملی باشد، اما رامین رضاییان و خانزاده به او ترجیح داده شدند[۴] و همین باعث شوکه شدن مردم و حتی نمایندگان مجلس شد.[۵][۶]

کی‌روش، دقایقی قبل از ترک ایران به سوی ترکیه در گفتگویی اذعان داشت تغییر پست وریا غفوری در خط خوردنش از تیم ملی تأثیر داشته‌است.[۷][۸] وی دوباره توسط کارلوس کیروش در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ به تیم ملی کشورمان دعوت شد و در آن مسابقات به میدان رفت.

افتخارات:

باشگاه

سپاهان

استقلال

فردی

در روز یک‌شنبه ۲۴ شهریور قبل از آغاز بازی تیم فوتبال استقلال تهران مقابل تیم نفت مسجد سلیمان در لیگ برتر ۹۷–۹۸، بازیکنان این تیم برای گرامی‌داشت یاد سحر خدایاری تی‌شرتی مشکی روی پیراهن ورزشی خود به تن کردند که روی آن عبارت «دختر آبی» به زبان‌های فارسی و انگلیسی به چشم می‌خورد. خبرگزاری فارس، وریا غفوری کاپیتان استقلال را مسئول پوشیدن این تی‌شرت‌ها معرفی کرد. این حرکت با واکنش‌های مختلفی روبرو شد.[۱۴][۱۵][۱۶]

وی در پاسخ پرسش خبرنگاری دربارهٔ اینکه چقدر علاقه‌مند به ورود به دنیای سیاست است، از علاقه خود به سیاست گفت و ادامه داد که اگر می‌دانست سیاست مثل یک بازی با قوانین درست است، مطمئناً همین الان واردش می‌شد.[۱۷]

 

اطلاعات فردی( شخصی):


وریا غفوری
اطلاعات شخصینام کاملوریا غفوریزادروز۲۰ سپتامبر ۱۹۸۷ ‏(۳۳ سال)زادگاهسنندج، ایرانقد۱۷۸ سانتیمتر (۵ فوت ۱۰ اینچ)پستدفاع راستاطلاعات باشگاهیباشگاه کنونیاستقلالشمارهٔ پیراهن۲۱باشگاه‌های جوانان
پاس تهرانباشگاه‌های حرفه‌ای*سال‌هاباشگاه‌هابازی(گل)۲۰۰۷-۲۰۱۰پاس همدان۸۱(۵)۲۰۱۰-۲۰۱۲شهرداری تبریز۵۰(۳)۲۰۱۲-۲۰۱۴نفت تهران۶۲(۳)۲۰۱۴-۲۰۱۶سپاهان۴۵(۲)۲۰۱۶-استقلال۱۱۰(۱۷)تیم ملی۲۰۱۴-ایران۲۷(۰)

جهت تبلیغات با شماره و آیدی زیر ارتباط برقرار کنید👇👇

09226852592

mahan.172آیدی اینستاگرام

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.