کرمانشاه آنلاین
کرمانشاه آنلاین

باشگاه فوتبال راهیان کرمانشاه

باشگاه فوتبال راهیان کرمانشاه که سابقاً با نام شیرین فراز کرمانشاه فعالیت می‌کرد یکی از باشگاه‌های فوتبال ایران است که در سال ۱۳۹۴ منحل شد اما این تیم با پیروزی در دادگاه در تاریخ بیستم دی ماه ۱۳۹۹ باز صعودش به لیگ آزادگان قطعی شد و میتواند در فصل ۰۱-۱۴۰۰ در این لیگ بازی کند.

راهیان کرمانشاه

Rahiankermanshah.jpg
باشگاه فوتبال راهیان کرمانشاه
نام کامل باشگاهباشگاه فوتبال راهیان کرمانشاه
تاریخ تأسیس۱۳۸۴(۱۶ سال پیش) با نام شیرین فراز
تاریخ انحلال۱۳۹۴ (پس از ۱۰ سال) ۱۳۹۹ به فوتبال بازگشت
نام ورزشگاهورزشگاه آزادی کرمانشاه
کرمانشاه
ایران
(گنجایش: ۷٬۰۰۰ نفر)
مدیرعاملسلمان کریمی
سرمربیجواد زرینچه
لیگلیگ دسته اول فوتبال ایران
۱۳۹۳–۹۴گروه دوم لیگ آزادگان: دهم (سقوط)

خرید امتیاز و صعود از لیگ دسته دوویرایش

این تیم به همت محمد درخشان (قائم مقام باشگاه شیرین فراز) و با خرید امتیاز تبم عقاب از همایون ایمن‌پور تأسیس شد. در همان سال اول تأسیس درخشان با سپردن هدایت تیم به فراز کمالوند و برگزاری اردوی آماده‌سازی در ترکیه مقدمات صعود به لیگ برتر را مهیا نمود اما به دلیل اختلاف با فرمان کریمی مدیر عامل باشگاه از سمت خود استعفا داد و پس از صعود این تیم به دلیل نداشتن مدیریت فوتبالی با مشکل مواجه شد، ابتدا اصغر شرفی به عنوان مدیر فنی کار خود را با این تیم آغاز کرد ولی او طی مدت فصل نقل و انتقالات نتوانست سرمربی تیم را معرفی کند. در یک هفته مانده به شروع لیگ میودراگ یسیچ به عنوان سرمربی تیم انتخاب شد و ستار همدانی دستیار او شد.

صعود از لیگ دسته یکویرایش

این تیم در دوره ۱۳۸۶–۱۳۸۵ لیگ دسته اول فوتبال ایران به رقابت با دیگر تیم‌ها می‌پرداخت و در گروه خود پس از تیم پگاه گیلان دوم شد این تیم در آن دوره از بازی‌ها در تمام بازی‌های خانگی خود را در کرمانشاه پیروز شد و فقط در مقابل هما با تساوی بدون گل متوقف شد و به مرحله پلی‌آف این رقابت‌ها رسید و برای صعود به لیگ برتر فوتبال ایران با تراکتورسازی تبریز تیم اول دیگر گروه بازی کرد و با غلبه بر این تیم تبریزی، به لیگ برتر فوتبال ایران راه یافت.

حضور در لیگ برترویرایش

در طول یازده هفته اول لیگ ۱۳۸۶–۱۳۸۷ تیم شیرین‌فراز توانست بازی‌های نسبتاً قابل قبولی ارائه دهد و در میانه جدول قرار بگیردو حتی توانست پرسپولیس تهران قهرمان همان فصل را در کرمانشاه متوقف کند . اما مشکلات تیم از هفته دوازدهم و با حضور نیافتن یسیچ بر روی نیمکت که دلایل آن هنوز نامشخص است، شروع شد، به گونه‌ای که شیرین‌فراز در ۶ بازی باقیمانده خود تا پایان نیم‌فصل فقط یک گل به ثمر رساند.

ــــ  ارتباط با پشتیبانی سایت : 09370606211 ـــــ

تغییر نامویرایش

سال ۱۳۹۱ مدیریت تیم برای دریافت کمک‌های دولتی نام این تیم را به راهیان کرمانشاه تغییر داد. این تغییر به منظور دریافت کمک از سپاه پاسداران در غالب نام کاروان های راهیان نور بوده است.

سقوط به دسته دوم و رای دادگاه مبنی بر بازگشت به لیگ یکویرایش

تیم راهیان کرمانشاه در سال ۹۴ به لیگ دسته دوم سقوط کرد.اما در سال ۹۸ دادگاه کرمانشاه و دادگاه تجدید نظر اعلام کردند که سقوط تیم در فصل ۹۴-۹۳ لیگ یک غیر قانونی بوده است و رای به بازگشت تیم به لیگ یک دادند. و تیم کرمانشاه در تاریخ بیست دی ماه ۹۹ با پیروزی در دادگاه بازگشتش به لیگ یک قطعی شد و برای فصل ۱۴۰۰-۱۴۰۱ به لیگ آزادگان راهی شد.

انحلال باشگاهویرایش

این تیم در سال ۹۴ منحل شده و باشگاه فوتبال استقلال جنوب تهران امتیاز آن را خریداری کرد.[۱]اما در سال ۹۹ با پیروزی در دادگاه و مشخص شدن غیرقانونی بودن سقوط این تیم از لیگ آزادگان دوباره به فوتبال بازگشت و در فصل ۰۱-۱۴۰۰ در لیگ آزادگان بازی خواهد کرد.

مربیانویرایش

از بهترین و محبوب‌ترین سرمربیانی که در تیم شیرین‌فراز یا راهیان کرمانشاه مربی‌گری کرده‌اند می‌توان به فراز کمالوند، محمود فکری، جواد زرینچه، امید طیری و رضا مهاجری اشاره کرد.

منابعویرایش

https://www.khabarvarzeshi.com/fa/news/229227/راهیان-کرمانشاه-تمام-حساب-های-فدراسیون-فوتبال-را-مسدود-کرد

ویکی پدیا ، منابع خبری کرمانشاه

نویسنده مطلب : ماهان خورسندیان

انتها مطلب❤💙

 

 

 

 

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.